הלוואה בריבית נמוכה

הלוואה הינה מכשיר כלכלי מצוין למינוף או ליציאה מבור כלכלי זמני. עם זאת, אף על פי שהסכום המתקבל עשוי לתת תחושה שפתאום יש לנו כסף, הלוואה יכולה גם להוביל לסחרור כלכלי כאשר אין יכולת מספקת להחזירה. בטרם ניגשים לקחת הלוואה, למרות הלחץ המלווה בכך, מומלץ לחשוב על היום שאחרי ועל הדרכים להחזרתה.

כל הלוואה מחייבת החזרה של הקרן ושל הריבית. כאשר אנו בודקים את האפשרויות השונות העומדות בפנינו מומלץ לחפש את ההלוואה בריבית הנמוכה ביותר שאנו מסוגלים להשיג. לרוב הריביות הנמוכות ביותר הן הריביות שאותן נותן הבנק על הלוואה, והן מחושבות על בסיס נוסחאות מתמטיות שונות, המאפשרות לבנק להרוויח כל פעם שאנו מקבלים הלוואה. הריביות הללו מבוססות על אחוזי החזר קבועים או משתנים, על קשר עם מדד המחירים לצרכן ועל עוד פרמטרים שונים.

איך מקבלים הלוואה בריבית נמוכה?

על פי רוב, ההלוואה בריבית הנמוכה ביותר מבוססת על יכולת ההחזר שלנו. ככל שאנו מהווים פחות סיכון לבנק, נוכל לקבל סכום גבוה יותר בריבית גבוהה יותר. הבעיה מתחילה כאשר אנו זקוקים להלוואה אך מיצינו את האפשרויות השונות שהבנק מציע. אנו כבר נמצאים בתשלומים של הלוואה כלשהי (אפילו משכנתא), ניצלנו את כל מסגרת האשראי שהבנק הסכים להעניק לנו, וגם כרטיסי האשראי חנוקים. במצב כזה נבדוק אפשרויות נוספות של הלוואות חוץ בנקאיות.

אמנם הלוואות חוץ בנקאיות מציעות ריבית פחות נמוכה, אך הן קלות יותר לאישור מידי, ואינן מצריכות תהליך ארוך ומייגע של בירוקרטיה מול פקידי בנק חמורי סבר. הגופים החוץ בנקאיים מתמחים במתן הלוואות, וזו הפעילות העיקרית שלהם. לכן, הם פתוחים יותר מהבנקים למתן הלוואות לאנשים בעלי סיכון גבוה יותר להיקלע לקשיים בעת החזר ההלוואה.

גם כאן, ככל שיש סיכוי רב יותר שההלוואה תוחזר ללא עיכובים, הגופים החוץ בנקאיים נכונים יותר להעניק הלוואות בריביות נמוכות יותר, ואם יש לכם נכסים שניתן לשעבד לצורך קבלת ההלוואה או ערבים המוכנים לחתום עבורכם בעת קבלת ההלוואה, יכולת המשא ומתן שלכם עולה, ויש באפשרותכם לקבל הלוואות בתנאים טובים יותר ובריבית נמוכה יותר. כמובן, יש לבדוק כי אכן מדובר בגוף מוסמך לתת הלוואות מטעם משרד האוצר על מנת לקחת הלוואה ללא סיכון.