הלוואה מבנק הדואר

הלוואה מבנק הדואר

תחום ההלוואות בארץ הוא תחום מפותח במיוחד, וללווה הישראלי יש מגוון רחב של אפשרויות לקבלת הלוואה – מבנקים, גופים חוץ בנקאיים ואפילו מחברות המחברות בין אנשים פרטיים. יש אפילו אפשרות לקבל הלוואה מבנק שאולי לא יוצא לנו לחשוב עליו כל כך הרבה – בנק הדואר.

אנשים רבים בישראל בוחרים בבנק הדואר כבנק המועדף עליהם – הן כחשבון בנק ראשי והן כחשבון משני למטרות ספיציפיות. יש לכן מגוון סיבות – ההתנתקות מהבנקים הגדולים, הפריסה של בנק הדואר ברחבי הארץ, היעילות והעלות הנוחה. אך לא הרבה יודעים שניתן גם לקחת הלוואות מבנק הדואר.

ישנם שלושה סוגי הלוואות שניתן לקחת מבנק הדואר:

הראשון, הוא קו אשראי ללקוחות. מה זאת אומרת? בנק הדואר מציע ללקוחותיו הקצאה של מסגרת משיכת יתר. ההקצאה, שמכונה על ידי בנק הדואר "חריגה זמנית" מאפשרת ללקוח לחרוג ממסגרת האשראי שלו ולמשוך כמות כסף גדולה מזו אשר יש לו ביתרה. מסגרת אשראי זו נקבעת בהסכמה עם בנק הדואר, רק על פי בקשה מוקדמת של הלקוח.

הסוג השני הוא הלוואות מיוחדות הניתנות אך ורק לסטודנטים. הלוואות אלו מיועדות לסטודנטים שנמצאו זכאים לקבל אותן על פי קריטריונים של משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה, והן ניתנות דרך בנק הדואר כפרוצדורה בנקאית. ההלוואות הן בסכומים לא גדולים ונועדו לעזור לסטודנטים שצריכים עזרה זמנית. את ההלוואה משלמים רק לאחר הלימודים, וניתן לפרוש אותה על פני שלוש שנים, אלה אם הסטודנט בוחר אחרת.

הסוג השלישי חדש יחסית, והוא ניתן כמו כל הלוואה לכל מטרה אחרת. מדובר בהלוואות בסכומים של בין 5,000 ל- 60,000 ₪, הניתנות רק ללקוחות המחזיקים כרטיס אשראי כלשהו (ויזה, מאסטרקארד וכדומה'). את הלוואות ניתן להחזיר ב18 עד 60 תשלומים נושאי ריבית – דומה מאוד להצעת הלוואה שתקבלו בכל בנק רגיל, אך מבלי להשפיע על מסגרת האשראי של הלווה.

בנק הדואר מציע הלוואות הן לאנשים פרטיים והן לעסקים קטנים (בעלי מחזור פעילות עסקית של 5-12 מיליון ש"ח בשנה.) הלוואות אלו נועדו למצוא פתרון למצוקת האשראי שעסקים קטנים נתקלו בהם בעבר.