מהי הלוואת גרייס ולמה היא משתלמת עבורך

הפירוש של המונח גרייס הוא חסד, לכן צמד המילים "הלוואת גרייס" הוא בעצם הלוואת חסד. הלוואות מסוג זה הן שונות ממה שאנו מכירים, משום שבשונה מהלוואות אחרות, כאן, אנו לא מתחייבים להחזר חודשי קבוע, בהלוואה כזו אנו משלמים את הסכום המלא בסוף תקופת ההלוואה.

להלוואה כזו יש מספר תנאים שכדאי לנו לשקול והן:

  • תשלום חודשי של הריבית ובסיום תקופת ההלוואה, תשלום הקרן והפרשי ההצמדה.
  • תשלום חודשי של הריבית והפרשי ההצמדה.
  • לשלם בסוף תקופת ההלוואה את הקרן + הריבית + הפרשי ההצמדה.

מה ההבדל בין הלוואת גרייס להלוואת בלון?

ישנם מספר הבדלים בין השניים. ההבדל המשמעותי ביניהם הוא שהלוואת גרייס ניתנת לטווח ארוך יותר, נניח למשכנתא לרכישת בית (הלוואת אשר פרוסה למספר גדול של שנים) ואילו, הלוואת בלון פרוסה למספר קטן של שנים.

ישנם המון אנשים שמתלבטים בין שני סוגי ההלוואות שציינו, אך את השיקולים הללו כדאי לכם לעשות לפי המקרים והסיטואציות הבאות:

  • במידה ואתם יודעים שעומד להיפתח לכן קרנות מסוימים בעוד מספר שנים (עד 3 שנים), כדאי לכם לשקול לקחת הלוואת בלון.
  • במידה ואתם יודעים שאתם הולכים למכור את ביתכם או אתם הולכים לקבל סכום בסדר גודל של המשכנתא שהתחייבתם להחזיר, אז כדאי לכם לשקול לקחת הלוואות גרייס.

למי זה מתאים?

הלוואות גרייס מתאימות בדרך כלל לבעלי עסקים חדשים, בעלי עסקים קטנים ועוד בינונים. עסקים חדשים בדרך כלל ישאפו לקבל את ההלוואה הזו, משום שהגעה לתזרים מזומנים שוטף וקבוע בעסק חדש לוקח בדרך כלל חודשים רבים אם לא שנים רבות ולכן זו הצעה משתלמת עבורם..

מהן הדרישות לקבלת ההלוואה?

לכל חברה יש את הדרישות השונות שלה לאישור בקשת מימון, במיוחד הלוואת גרייס שנחשבת לפתרון נוח ללקוחות, אך קשה ובעל סיכון לחברות שעוסקות במתן הלוואות.

לצד הקושי והסיכון שחברות המימון נמצאות בהן, כך הן גם הדרישות שהן מבקשות. אנו ממליצים להימנע מחשבון מוגבל, עובר ושב תקין, עבודה מסודרת (עבודה עם ותק מעלה משמעותית את הסיכוי לקבלת המימון) וכו'.

אנו מקווים שהמידע עזר לדעת ולהבין את השוני בין שני סוגי ההלוואות (גרייס ובלון). זקוקים להלוואת גרייס? צרו איתנו קשר ונדאג לשלוח לכם עד 4 הצעות מחברות מימון שונות.